אודות

רציונל חינוכי

השנים הראשונות של ילדינו הנן שנים חשובות וקריטיות להתפתחות תקינה. זהו חלון הזדמנויות שחובתנו למלא אותו בהתנסויות חווייתיות וגירויים מתאימים תוך התאמת מרכיבי ההתפתחות לגיל הילד.

אני מאמין שיש לנהוג בכל ילד בכבוד, כמו בכל אדם. ילדים לומדים הרבה מדוגמא אישית וכאשר הם בסביבה מכבדת הם לומדים לנהוג בכבוד בחבריהם וסביבתם.

סביבת הגן היא ממלכת הילדים. זו סביבה שצריכה להיות נעימה, מזמנת, מרווחת, נקייה ורגועה אך גם מאתגרת ומסקרנת. בכל אחד מגני ספורט לי גן יש ג'ימבורי מאובזר, חצר מרווחת וחלל גן גדול אשר מציע לקטנטנים מגוון רב של גירויים ויזואליים, קוליים, פיזיים וקוגניטיביים.

אנו מעוניינים בספורט לי גן להקנות לילדים מיומנויות ושלל כישורים: חברתיים, רגשיים, קוגניטיביים ומוטוריים.

בתחום הרגשי - אנו שואפים להעניק לילדים חום ואהבה עד בלי די. חובתנו לעודד את הילדים ולחזקם כדי לשפר את ביטחונם העצמי ולנטוע בהם תחושת מסוגלות. אנו שואפים לחפש תמיד את החיובי שבהתנהגותם על מנת לשמר אותה.

אנו מקפידים מאד בהצבת גבולות וביצוע חוקי הגן, כי הרי ללא מסגרת הילד מבולבל ומתוסכל. הילדים לומדים בגן סדר יום הכולל הרגלי אכילה, צורת ישיבה במפגש, סידור פינות הגן וכדומה.

בתחום החברתי - אנו שואפים ליצור מצבים לשיתופי פעולה בין הילדים ע"י מילוי משימה קבוצתית או ע"י משחק. אנו מקנים לילדים נורמות חברתיות כמו להתחשב בחבר, לוותר, להמתין בסבלנות, לבקש וכדומה, מתוך מטרה ליצור אווירת חיקוי של התנהגויות חברתיות נאותות.בתחום הקוגניטיבי -  כששני התחומים לעיל מתקיימים, הילד פנוי ללמידה. אנו מתמקדים בתחומים כמו פיתוח הדמיון והחשיבה היצירתית, פיתוח זיכרון שמיעתי, חזותי ותחושתי ועוד.  

בתחום המוטורי – אני מאמין ש"התנועה היא הדלת ללמידה". מחקרים הראו שילדים שקיבלו אימון גופני ששם דגש כל תנועות הדורשות שיווי משקל (הפעלת המוח הקטן), פחת אצלם באופן חד שיעור הכישלונות הלימודיים, וכן נמצא קשר ישיר לצמצום הפרעות קשב וריכוז. אנו מתרגלים את הילדים בשלל פעילויות בתחום המוטוריקה הגסה והעדינה.

 

תזונה בספורט לי גן

מלידה ועד לגיל שלוש לתזונה השפעה מכרעת על התפתחות תקינה של המוח. אלה השנים בו בונה את עצמו הילד מבחינה פיזית ומחשבתית, ולכן ישנה חשיבות עצומה ליישום עקרונות תזונתיים נכונים. למעשה, תזונת הילדים בגיל הרך היא זו שקובעת במידה משמעותית את בריאותם העתידית.

בספורט לי גן יש מבשלת במקום הדואגת שהקטנטנים ייהנו ממזון טרי ובריא מדי יום.

תפריט הגן

לוח זמני הגן

050-3980221 / 052-5789256